Z100S1UFR
Z100S1UFR
Part Number :
Z100S1UFR
Manufacturer :
Laird Connectivity Inc.
Description :
ZIGBEE ROUTER, SMT, 100MW, OTA
Datasheet :
Z100S1UFR.pdf
Category :
Gateways, Routers
Delivery Services :
Z100S1UFR
Comments
    Z100S1UFR Specifications
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    ProductStatus:
    Obsolete
    Function:
    Transceiver, ZigBee™
    ModulationorProtocol:
    802.15.4 Zigbee™
    Frequency:
    2.4GHz ~ 2.4835GHz
    Applications:
    ZigBee™
    Interface:
    Sensitivity:
    -100dBm
    Power-Output:
    100mW