WR06X910 JTL
WR06X910 JTL
Part Number :
WR06X910 JTL
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
RES 91 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet :
WR06X910 JTL.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
WR06X910 JTL
Comments
    WR06X910 JTL Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    WR
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    91 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    0.1W, 1/10W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    0.024 (0.60mm)