WR06X6983FTL
WR06X6983FTL
Part Number :
WR06X6983FTL
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
RES 698K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet :
WR06X6983FTL.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
WR06X6983FTL
Comments
    WR06X6983FTL Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    WR
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    698 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.1W, 1/10W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    0.024 (0.60mm)