WR06X3013FTL
WR06X3013FTL
Part Number :
WR06X3013FTL
Description :
RES 301K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet :
WR06X3013FTL.pdf
Delivery Services :
WR06X3013FTL
Comments
    WR06X3013FTL Specifications
    Resistance:
    301 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.1W, 1/10W
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    0.024 (0.60mm)