WR04W6044FTL
WR04W6044FTL
Part Number :
WR04W6044FTL
Description :
RES 6.04M OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet :
WR04W6044FTL.pdf
Delivery Services :
WR04W6044FTL
Comments
    WR04W6044FTL Specifications
    Resistance:
    6.04 MOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.063W, 1/16W
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    0.016 (0.40mm)