WLSN043DZ0M8R2LB
WLSN043DZ0M8R2LB
Part Number :
WLSN043DZ0M8R2LB
Description :
INDUCTOR POWER 8.2UH 20% SMD
Datasheet :
WLSN043DZ0M8R2LB.pdf
Delivery Services :
WLSN043DZ0M8R2LB
Comments
    WLSN043DZ0M8R2LB Specifications
    Inductance:
    8.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    840 mA
    DCResistance(DCR):
    146.2mOhm Max
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz