WLSN043DZ0M6R8LB
WLSN043DZ0M6R8LB
Part Number :
WLSN043DZ0M6R8LB
Description :
INDUCTOR POWER 6.8UH 20% SMD
Datasheet :
WLSN043DZ0M6R8LB.pdf
Delivery Services :
WLSN043DZ0M6R8LB
Comments
    WLSN043DZ0M6R8LB Specifications
    Inductance:
    6.8 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    950 mA
    DCResistance(DCR):
    131.2mOhm Max
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz