WLSN043DZ0M5R6LB
WLSN043DZ0M5R6LB
Part Number :
WLSN043DZ0M5R6LB
Description :
INDUCTOR POWER 5.6UH 20% SMD
Datasheet :
WLSN043DZ0M5R6LB.pdf
Delivery Services :
WLSN043DZ0M5R6LB
Comments
    WLSN043DZ0M5R6LB Specifications
    Inductance:
    5.6 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    990 mA
    DCResistance(DCR):
    125.7mOhm Max
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz