WLSN043DZ0M2R7LB
WLSN043DZ0M2R7LB
Part Number :
WLSN043DZ0M2R7LB
Description :
INDUCTOR POWER 2.7UH 20% SMD
Datasheet :
WLSN043DZ0M2R7LB.pdf
Delivery Services :
WLSN043DZ0M2R7LB
Comments
    WLSN043DZ0M2R7LB Specifications
    Inductance:
    2.7 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.58 A
    DCResistance(DCR):
    78.7mOhm Max
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz