WLSN043DZ0M2R2LB
WLSN043DZ0M2R2LB
Part Number :
WLSN043DZ0M2R2LB
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
INDUCTOR POWER 2.2UH 20% SMD
Datasheet :
WLSN043DZ0M2R2LB.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
WLSN043DZ0M2R2LB
Comments
    WLSN043DZ0M2R2LB Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    SN
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Material-Core:
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.75 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    71.2mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz