WLSN043DZ0M100LB
WLSN043DZ0M100LB
Part Number :
WLSN043DZ0M100LB
Description :
INDUCTOR POWER 10UH 20% SMD
Datasheet :
WLSN043DZ0M100LB.pdf
Delivery Services :
WLSN043DZ0M100LB
Comments
    WLSN043DZ0M100LB Specifications
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.04 A
    DCResistance(DCR):
    182mOhm Max
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz