WLSN043DZ0K680LB
WLSN043DZ0K680LB
Part Number :
WLSN043DZ0K680LB
Description :
INDUCTOR POWER 68UH 10% SMD
Datasheet :
WLSN043DZ0K680LB.pdf
Delivery Services :
WLSN043DZ0K680LB
Comments
    WLSN043DZ0K680LB Specifications
    Inductance:
    68 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    370 mA
    DCResistance(DCR):
    1.117Ohm Max
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz