WLSN043DZ0K560LB
WLSN043DZ0K560LB
Part Number :
WLSN043DZ0K560LB
Description :
INDUCTOR POWER 56UH 10% SMD
Datasheet :
WLSN043DZ0K560LB.pdf
Delivery Services :
WLSN043DZ0K560LB
Comments
    WLSN043DZ0K560LB Specifications
    Inductance:
    56 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    420 mA
    DCResistance(DCR):
    937mOhm Max
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz