WLCW2012HQJ27NPB
WLCW2012HQJ27NPB
Part Number :
WLCW2012HQJ27NPB
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
INDUCTOR WIRE WOUND 27NH 0805
Datasheet :
WLCW2012HQJ27NPB.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
WLCW2012HQJ27NPB
Comments
    WLCW2012HQJ27NPB Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    CW
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ceramic
    Inductance:
    27 nH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    1.7 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    70Ohm Max
    Q@Freq:
    75 @ 500MHz
    Frequency-SelfResonant:
    2GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    250 MHz