VLF5014AT-150MR76
VLF5014AT-150MR76
Part Number :
VLF5014AT-150MR76
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 15UH 760MA 320MOHM SMD
Datasheet :
VLF5014AT-150MR76.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
VLF5014AT-150MR76
Comments
    VLF5014AT-150MR76 Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    VLF
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    15 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    760 mA
    Current-Saturation(Isat):
    970mA
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    320mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz