VLF4012AT-100MR79
VLF4012AT-100MR79
Part Number :
VLF4012AT-100MR79
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 10UH 790MA 350MOHM SMD
Datasheet :
VLF4012AT-100MR79.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
VLF4012AT-100MR79
Comments
    VLF4012AT-100MR79 Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    VLF
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    10 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    790 mA
    Current-Saturation(Isat):
    800mA
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    350mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz