VJ1206A470FXCMP
VJ1206A470FXCMP
Part Number :
VJ1206A470FXCMP
Manufacturer :
Vishay Vitramon
Description :
CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 1206
Datasheet :
VJ1206A470FXCMP.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
VJ1206A470FXCMP
Comments
    VJ1206A470FXCMP Specifications
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    VJ
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    47 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Voltage-Rated:
    200V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.067 (1.70mm)