VJ0805Y682KXAMC
VJ0805Y682KXAMC
Part Number :
VJ0805Y682KXAMC
Description :
CAP CER 6800PF 50V X7R 0805
Datasheet :
VJ0805Y682KXAMC.pdf
Delivery Services :
VJ0805Y682KXAMC
Comments
    VJ0805Y682KXAMC Specifications
    Capacitance:
    6800 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.057 (1.45mm)