VJ0805Y561KXBAC
VJ0805Y561KXBAC
Part Number :
VJ0805Y561KXBAC
Description :
CAP CER 560PF 100V X7R 0805
Datasheet :
VJ0805Y561KXBAC.pdf
Delivery Services :
VJ0805Y561KXBAC
Comments
    VJ0805Y561KXBAC Specifications
    Capacitance:
    560 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.057 (1.45mm)