VJ0805A331GXBMP
VJ0805A331GXBMP
Part Number :
VJ0805A331GXBMP
Description :
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 0805
Datasheet :
VJ0805A331GXBMP.pdf
Delivery Services :
VJ0805A331GXBMP
Comments
    VJ0805A331GXBMP Specifications
    Capacitance:
    330 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.057 (1.45mm)