UP4T-3R3-R
UP4T-3R3-R
Part Number :
UP4T-3R3-R
Description :
FIXED IND 3.3UH 11A 7 MOHM TH
Datasheet :
UP4T-3R3-R.pdf
Delivery Services :
UP4T-3R3-R
Comments
    UP4T-3R3-R Specifications
    Package/Case:
    Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    UNI-PAC™ 4T
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    11 A
    Current-Saturation(Isat):
    20.2A
    DCResistance(DCR):
    7mOhm Max
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz