UP4T-330-R
UP4T-330-R
Part Number :
UP4T-330-R
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Description :
FIXED IND 33UH 3.7A 52 MOHM TH
Datasheet :
UP4T-330-R.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
UP4T-330-R
Comments
    UP4T-330-R Specifications
    Package/Case:
    Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    UNI-PAC™ 4T
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    33 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    3.7 A
    Current-Saturation(Isat):
    6.1A
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    52mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz