UP2T-6R8-R
UP2T-6R8-R
Part Number :
UP2T-6R8-R
Description :
FIXED IND 6.8UH 5A 22.2 MOHM TH
Datasheet :
UP2T-6R8-R.pdf
Delivery Services :
UP2T-6R8-R
Comments
    UP2T-6R8-R Specifications
    Package/Case:
    Radial, Vertical Cylinder (Open)
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    UNI-PAC™ 2T
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    6.8 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    5 A
    Current-Saturation(Isat):
    3.6A
    DCResistance(DCR):
    22.2mOhm Max
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz