UP2T-4R7-R
UP2T-4R7-R
Part Number :
UP2T-4R7-R
Description :
FIXED IND 4.7UH 5.5A 18.2MOHM TH
Datasheet :
UP2T-4R7-R.pdf
Delivery Services :
UP2T-4R7-R
Comments
    UP2T-4R7-R Specifications
    Package/Case:
    Radial, Vertical Cylinder (Open)
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    UNI-PAC™ 2T
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    5.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    4.2A
    DCResistance(DCR):
    18.2mOhm Max
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz