UP2T-3R3-R
UP2T-3R3-R
Part Number :
UP2T-3R3-R
Description :
FIXED IND 3.3UH 6.5A 14.1MOHM TH
Datasheet :
UP2T-3R3-R.pdf
Delivery Services :
UP2T-3R3-R
Comments
    UP2T-3R3-R Specifications
    Package/Case:
    Radial, Vertical Cylinder (Open)
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    UNI-PAC™ 2T
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    6.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    5.1A
    DCResistance(DCR):
    14.1mOhm Max
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz