UP2T-331-R
UP2T-331-R
Part Number :
UP2T-331-R
Description :
FIXED IND 330UH 680MA 878.3 MOHM
Datasheet :
UP2T-331-R.pdf
Delivery Services :
UP2T-331-R
Comments
    UP2T-331-R Specifications
    Package/Case:
    Radial, Vertical Cylinder (Open)
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    UNI-PAC™ 2T
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    680 mA
    Current-Saturation(Isat):
    530mA
    DCResistance(DCR):
    878.3mOhm Max
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz