UP2T-330-R
UP2T-330-R
Part Number :
UP2T-330-R
Description :
FIXED IND 33UH 2.1A 91.7 MOHM TH
Datasheet :
UP2T-330-R.pdf
Delivery Services :
UP2T-330-R
Comments
    UP2T-330-R Specifications
    Package/Case:
    Radial, Vertical Cylinder (Open)
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    UNI-PAC™ 2T
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    33 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2.1 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.7A
    DCResistance(DCR):
    91.7mOhm Max
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz