UP2T-2R2-R
UP2T-2R2-R
Part Number :
UP2T-2R2-R
Description :
FIXED IND 2.2UH 7.2A 13.2MOHM TH
Datasheet :
UP2T-2R2-R.pdf
Delivery Services :
UP2T-2R2-R
Comments
    UP2T-2R2-R Specifications
    Package/Case:
    Radial, Vertical Cylinder (Open)
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    UNI-PAC™ 2T
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    7.2 A
    Current-Saturation(Isat):
    6.1A
    DCResistance(DCR):
    13.2mOhm Max
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz