UP2T-101-R
UP2T-101-R
Part Number :
UP2T-101-R
Description :
FIXED IND 100UH 1.2A 270.7 MOHM
Datasheet :
UP2T-101-R.pdf
Delivery Services :
UP2T-101-R
Comments
    UP2T-101-R Specifications
    Inductance:
    100 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.2 A
    Current-Saturation(Isat):
    950mA
    DCResistance(DCR):
    270.7mOhm Max
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz