UP2SC-6R8-R
UP2SC-6R8-R
Part Number :
UP2SC-6R8-R
Description :
FIXED IND 6.8UH 2.2A 55 MOHM SMD
Datasheet :
UP2SC-6R8-R.pdf
Delivery Services :
UP2SC-6R8-R
Comments
    UP2SC-6R8-R Specifications
    Inductance:
    6.8 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2.2 A
    Current-Saturation(Isat):
    3.9A
    DCResistance(DCR):
    55mOhm Max
    Q@Freq:
    70 @ 100kHz
    Frequency-SelfResonant:
    30MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz