UP2SC-680-R
UP2SC-680-R
Part Number :
UP2SC-680-R
Description :
FIXED IND 68UH 820MA 340MOHM SMD
Datasheet :
UP2SC-680-R.pdf
Delivery Services :
UP2SC-680-R
Comments
    UP2SC-680-R Specifications
    Inductance:
    68 µH
    Tolerance:
    ±15%
    CurrentRating(Amps):
    820 mA
    Current-Saturation(Isat):
    1.39A
    DCResistance(DCR):
    340mOhm Max
    Q@Freq:
    85 @ 100kHz
    Frequency-SelfResonant:
    9MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz