UP2SC-560-R
UP2SC-560-R
Part Number :
UP2SC-560-R
Description :
FIXED IND 56UH 900MA 210MOHM SMD
Datasheet :
UP2SC-560-R.pdf
Delivery Services :
UP2SC-560-R
Comments
    UP2SC-560-R Specifications
    Inductance:
    56 µH
    Tolerance:
    ±15%
    CurrentRating(Amps):
    900 mA
    Current-Saturation(Isat):
    1.48A
    DCResistance(DCR):
    210mOhm Max
    Q@Freq:
    70 @ 100kHz
    Frequency-SelfResonant:
    10MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz