UP2SC-4R7-R
UP2SC-4R7-R
Part Number :
UP2SC-4R7-R
Description :
FIXED IND 4.7UH 2.5A 40 MOHM SMD
Datasheet :
UP2SC-4R7-R.pdf
Delivery Services :
UP2SC-4R7-R
Comments
    UP2SC-4R7-R Specifications
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2.5 A
    Current-Saturation(Isat):
    4.7A
    DCResistance(DCR):
    40mOhm Max
    Q@Freq:
    70 @ 100kHz
    Frequency-SelfResonant:
    50MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz