UP2SC-470-R
UP2SC-470-R
Part Number :
UP2SC-470-R
Description :
FIXED IND 47UH 1A 190 MOHM SMD
Datasheet :
UP2SC-470-R.pdf
Delivery Services :
UP2SC-470-R
Comments
    UP2SC-470-R Specifications
    Inductance:
    47 µH
    Tolerance:
    ±15%
    CurrentRating(Amps):
    1 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.61A
    DCResistance(DCR):
    190mOhm Max
    Q@Freq:
    70 @ 100kHz
    Frequency-SelfResonant:
    11MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz