UP2SC-3R0-R
UP2SC-3R0-R
Part Number :
UP2SC-3R0-R
Description :
FIXED IND 3UH 2.9A 30 MOHM SMD
Datasheet :
UP2SC-3R0-R.pdf
Delivery Services :
UP2SC-3R0-R
Comments
    UP2SC-3R0-R Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    UNI-PAC™ 2SC
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    3 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2.9 A
    Current-Saturation(Isat):
    6.6A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    30mOhm Max
    Q@Freq:
    70 @ 100kHz
    Frequency-SelfResonant:
    65MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz