UP2SC-391-R
UP2SC-391-R
Part Number :
UP2SC-391-R
Description :
FIXED IND 390UH 330MA 1.4OHM SMD
Datasheet :
UP2SC-391-R.pdf
Delivery Services :
UP2SC-391-R
Comments
    UP2SC-391-R Specifications
    Inductance:
    390 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    330 mA
    Current-Saturation(Isat):
    570mA
    DCResistance(DCR):
    1.4Ohm Max
    Q@Freq:
    110 @ 100kHz
    Frequency-SelfResonant:
    3.8MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz