UP2SC-331-R
UP2SC-331-R
Part Number :
UP2SC-331-R
Description :
FIXED IND 330UH 350MA 1.2OHM SMD
Datasheet :
UP2SC-331-R.pdf
Delivery Services :
UP2SC-331-R
Comments
    UP2SC-331-R Specifications
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    350 mA
    Current-Saturation(Isat):
    620mA
    DCResistance(DCR):
    1.2Ohm Max
    Q@Freq:
    110 @ 100kHz
    Frequency-SelfResonant:
    4MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz