UP2SC-330-R
UP2SC-330-R
Part Number :
UP2SC-330-R
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Description :
FIXED IND 33UH 1.2A 160 MOHM SMD
Datasheet :
UP2SC-330-R.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
UP2SC-330-R
Comments
    UP2SC-330-R Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    UNI-PAC™ 2SC
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    33 µH
    Tolerance:
    ±15%
    CurrentRating(Amps):
    1.2 A
    Current-Saturation(Isat):
    1.83A
    Shielding:
    Shielded
    DCResistance(DCR):
    160mOhm Max
    Q@Freq:
    70 @ 100kHz
    Frequency-SelfResonant:
    14MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -25°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz