UP2C-4R7-R
UP2C-4R7-R
Part Number :
UP2C-4R7-R
Description :
FIXED IND 4.7UH 5.62A 11.7 MOHM
Datasheet :
UP2C-4R7-R.pdf
Delivery Services :
UP2C-4R7-R
Comments
    UP2C-4R7-R Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    UNI-PAC™ 2C
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    4.7 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    5.62 A
    Current-Saturation(Isat):
    6.2A
    DCResistance(DCR):
    11.7mOhm
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz