UP2C-471-R
UP2C-471-R
Part Number :
UP2C-471-R
Description :
FIXED IND 470UH 560MA 1.191 OHM
Datasheet :
UP2C-471-R.pdf
Delivery Services :
UP2C-471-R
Comments
    UP2C-471-R Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    UNI-PAC™ 2C
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    470 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    560 mA
    Current-Saturation(Isat):
    580mA
    DCResistance(DCR):
    1.191Ohm
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz