UP2C-3R3-R
UP2C-3R3-R
Part Number :
UP2C-3R3-R
Description :
FIXED IND 3.3UH 5.9A 10.5MOHM SM
Datasheet :
UP2C-3R3-R.pdf
Delivery Services :
UP2C-3R3-R
Comments
    UP2C-3R3-R Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    UNI-PAC™ 2C
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    3.3 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    5.9 A
    Current-Saturation(Isat):
    6.84A
    DCResistance(DCR):
    10.5mOhm
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz