UP2C-331-R
UP2C-331-R
Part Number :
UP2C-331-R
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Description :
FIXED IND 330UH 670MA 824.3 MOHM
Datasheet :
UP2C-331-R.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
UP2C-331-R
Comments
    UP2C-331-R Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    UNI-PAC™ 2C
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    670 mA
    Current-Saturation(Isat):
    700mA
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    824.3mOhm
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz