UP2C-330-R
UP2C-330-R
Part Number :
UP2C-330-R
Description :
FIXED IND 33UH 2.16A 79.7MOHM SM
Datasheet :
UP2C-330-R.pdf
Delivery Services :
UP2C-330-R
Comments
    UP2C-330-R Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    UNI-PAC™ 2C
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    33 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    2.16 A
    Current-Saturation(Isat):
    2.2A
    DCResistance(DCR):
    79.7mOhm
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz