UP2C-1R0-R
UP2C-1R0-R
Part Number :
UP2C-1R0-R
Description :
FIXED IND 1UH 9.8A 3.9 MOHM SMD
Datasheet :
UP2C-1R0-R.pdf
Delivery Services :
UP2C-1R0-R
Comments
    UP2C-1R0-R Specifications
    ProductStatus:
    Obsolete
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    9.8 A
    Current-Saturation(Isat):
    11.8A
    DCResistance(DCR):
    3.9mOhm
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz