UP2.8B-331-R
UP2.8B-331-R
Part Number :
UP2.8B-331-R
Description :
FIXED IND 330UH 420MA SMD
Datasheet :
UP2.8B-331-R.pdf
Delivery Services :
UP2.8B-331-R
Comments
    UP2.8B-331-R Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    UNI-PAC™ 2.8
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    330 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    420 mA
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz