UP2.8B-221-R
UP2.8B-221-R
Part Number :
UP2.8B-221-R
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Description :
FIXED IND 220UH 500MA SMD
Datasheet :
UP2.8B-221-R.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
UP2.8B-221-R
Comments
    UP2.8B-221-R Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    UNI-PAC™ 2.8
    ProductStatus:
    Obsolete
    Type:
    Drum Core, Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    220 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    500 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    100 kHz