TT31X475M100CT
TT31X475M100CT
Part Number :
TT31X475M100CT
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
MLCC 4.7UF 10V X5R 1206
Datasheet :
TT31X475M100CT.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
TT31X475M100CT
Comments
    TT31X475M100CT Specifications
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    4.7 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    X5R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 85°C
    Features:
    Low Profile
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.037 (0.95mm)