TS14002-C015DFNR
TS14002-C015DFNR
Part Number :
TS14002-C015DFNR
Manufacturer :
Semtech Corporation
Description :
IC REG LINEAR 1.5V 150MA 8DFN
Datasheet :
TS14002-C015DFNR.pdf
Delivery Services :
TS14002-C015DFNR
Comments
    TS14002-C015DFNR Specifications
    Package/Case:
    8-VFDFN Exposed Pad
    Series:
    nanoSmart®
    Voltage-Input(Max):
    5.5V
    Voltage-Output(Min/Fixed):
    1.5V
    Current-Output:
    150mA
    Current-Quiescent(Iq):
    Current-Supply(Max):
    200 µA
    ProtectionFeatures:
    Over Current
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C (TJ)