TPSMC40A-VR
TPSMC40A-VR
Part Number :
TPSMC40A-VR
Description :
TVS DIODE 40VWM 64.5VC DO214AB
Datasheet :
TPSMC40A-VR.pdf
Delivery Services :
TPSMC40A-VR
Comments
    TPSMC40A-VR Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    40V
    Voltage-Breakdown(Min):
    44.4V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    64.5V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    23.3A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)