TPSMC33A-VR
TPSMC33A-VR
Part Number :
TPSMC33A-VR
Description :
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AB
Datasheet :
TPSMC33A-VR.pdf
Delivery Services :
TPSMC33A-VR
Comments
    TPSMC33A-VR Specifications
    Voltage-ReverseStandoff(Typ):
    33V
    Voltage-Breakdown(Min):
    36.7V
    Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
    53.3V
    Current-PeakPulse(10/1000µs):
    28.2A
    Power-PeakPulse:
    1500W (1.5kW)
    OperatingTemperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)